HAKKIMIZDA

 

Turkey JUG (Java User Group),  Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mimar Aslan tarafından Ağustos 2014’de kurulmuş, birçok faaliyette bulunmuş ve bugüne kadar da yüzlerce üye sayısına ulaşmıştır.

2015’te TurkeyJUG Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mimar Aslan, Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Ata ile birlikte Turkey JBUG (JBoss User Group)’u kurmuştur. Bu önemli adım ile birlikte ülkemizin dünyaca ünlü Oracle ve JBoss gibi oluşumların içinde yerini almasını sağlamışlardır. Ardından scala programlama dilinin sahibi olan Lightbend şirketinin resmi onayını alarak, Turkey SUG (Scala User Group)‘u kurmuş ve TurkeyJUG çatısı altında faaliyete açmıştır.

Daha sonra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Uğur Ata, Sayın Çağdaş Öğüt ve Sayın Emre Sandıkçı ile teknolojiye önem veren ülkelerde, çocuklara yönelik bilişim faaliyetleri gösteren Devoxx4Kids topluluğuna, geleceğimiz olan çocuklarımızın çağımızın ihtiyaçlarına uygun yetişmesi adına ciddi katkılar sağlamayı hedefleyen Devoxx4KidsTR‘yi katarak, ülkemizde kurmuş ve hayata geçirmişlerdir.

2017’de Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Vedat YILDIRIM ile birlikte, TurkeyJUG‘ın bünyesinde toplanmış bütün kurumsal yapılar adına turkeyjug.org‘u yeniden yapılandırmışlardır. Eğitimlerden, makalelerden, sohbetlerden iş ilanlarına kadar sektöre ve öğrencilere fayda sağlayabilecek içerikler oluşturmayı hedefleyen yeni konsepti hayata geçirerek turkeyjug.org‘u şu an ki konumuna getirmişlerdir.

TurkeyJUG, TurkeyJBUG, TurkeySUG, Devoxx4KidsTR kurucusu ve lideri Sayın Mimar ASLAN, bilişime gönül vermiş herkese kapımız ardına kadar açıktır söylemi ile TurkeyJUG‘ın kapılarını sonuna kadar herkese açmakta, hiç bir olumsuzluğa aldırış etmeden, çok başarılı bir çok çalışmaya imza atmakta, bu alandaki ilk kitap ve eğitim çalışmalarını yapmakta ve çok önemli işlere öncülük etmektedir.